N Fun Yachting zwycięża w Ekstraklasie żeglarskiej i zostaje Mistrzem Polski 2019

Załoga N Fun Yachting zwyciężyła w polskiej Ekstraklasie żeglarskiej zostając tym samym Mistrzem Polski 2019 oraz zdobywając kwalifikację do żeglarskiej Ligi Mistrzów w 2020 roku.

Ze względu na fakt, że w poprzednich edycjach nie startowaliśmy w maju musieliśmy wziąć udział w eliminacjach do Ekstraklasy. W Sopocie z 12 zaplanowanych rozegrano tylko 3 wyścigi. Z minimalną przewagą awansowaliśmy z ostatniego premiowanego (czwartego) miejsca. Jak się okazało były to najtrudniejsze regaty. W samej już Ekstraklasie zajmowaliśmy kolejno miejsca 4 i 3 w Sopocie i Gdyni na jachtach Delphia 24, ale walcząc o zwycięstwo do końca. Przyzwyczailiśmy się ponownie do startów w regatach flotowych (ostatnie 15 lat to starty głównie w match – racingowym Pucharze Świata) i w kolejnych regatach w Świnoujściu i Szczecinie wygraliśmy bezapelacyjnie zostając zwycięzcami całego cyklu.

Starty w regatach żeglarskim na najwyższym poziomie są ważną częścią filozofii N Fun Yachting. Swoją wiedzę przekazujemy później właścicielom zbudowanych jachtów N Fun 30 – zarówno przy okazji dostarczenia jachtu jak i później startując wspólnie w regatach i organizując szkolenia.