Skip to main content

Podnoszony kil i wynikające z tego korzyści.

Podnoszony kil jest to najważniejsza cecha jachtu N Fun 30. Ciężki kil z 500kg bulbą jest podnoszony hydraulicznie za pomocą pompy elektrycznej lub ręcznej. Obsługa jest bardzo prosta, a stabilność jachtu jest nieporównywalna z klasycznymi jachtami mieczowymi. Więcej o konstrukcji kila przeczytasz tutaj.

W przypadku pompy elektrycznej podniesienie kila za pomocą przycisku umieszczonego przy sterniku trwa kilka sekund. Korzystając z sondy głębokości i plotera map nawigacyjnych żadne mazurskie czy inne płycizny nie są problemem. Podnoszenie kilu daje też możliwość slipownia jachtu i łatwy, zgodny z przepisami transport. W zależności od konfiguracji DMC z przyczepą waha się od 2900 – 3500kg. Szerokość jachtu: 2,92cm pozwala na legalny transport (w niektórych krajach należy wykupić pozwolenie).

N Fun 30 daysailer on the trailer

Zoptymalizowana konstrukcja jachtu.

Postawiliśmy na najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie budujemy (ale na specjalne życzenie możemy) jachtów w włókna węglowego i z użyciem żywic epoksydowych ale używamy najwyższej jakości żywic vinyloestrowych i DCPD łączonych z matami emulsyjnymi, biaxialem i tkaninami. Kadłub jest podzielony na strefy (pas wantowy, strefa balastu, itp.) – w tych miejscach diagram laminowania jest inny, zdecydowanie zwiększający wytrzymałość.

W miejscach gdzie występują największe siły rozciągające stosujemy wzmocnienia jednokierunkowe. Ważnym elementem są wewnętrzne wzmocnienia w postaci żeber (w pasie wantowym) wklejanych przed montażem wkładki wewnętrznej oraz sama wkładka ze wzdłużnikami i żebrami.

Funkcjonalność na pokładzie i rozwiązania techniczne pomagając w żegludze.

Trzy główne elementy i żadnych dodatków, przetłoczeń, itp: nieduża kabina, płaski pokład i olbrzymi kokpit – pozawala na wygodne żeglowanie nawet dla 8 osób. Widoczne poszerzenie półpokładów zaczynające się za kabiną z jednej strony daje więcej miejsca w środku jachtu ale przede wszystkim pozwala trymerowi foka na nie schodzenie maksymalnie na zawietrzną burtę w celu pracy kabestanem (Harken, samoknagujący).

Wszystkie fały i liny do regulacji, tj: fały, topenanta, outhaul, cunningham, obciągacz grota, hals genaker, lina do wysuwania bukszprytu, rolfok – są sprowadzone do kokpitu i obsługiwane za pomocą kabestanów dwubiegowych firmy Harken z serii Performa. Liny są blokowane za pomocą pięciokrotnych stoperów Spinlock XAS. Dodatkowo zamontowana pojedyncze stopery na boku kabiny, które z jednej strony zmieniają kąt szota foka, ale pozwalają też na jego blokadę i zwolnienie kabestanu np. do jednoczesnej obsługi genakera.

Grot jest operowany za pomocą talii 5:1 i szyny grota – szeroki kokpit w tym miejscu powoduje, że szyna ma aż 80cm zakresu w każdą stronę i płynąc kursem ostrym pracuje się praktycznie tylko szyną zamiast talią w celu zmniejszenia mocy na grocie. Achtersztag lub baksztagi mogę być przeprowadzone w okolice sternika, dzięki czemu w połączeniu z regulacją szyny grota ma on pełną kontrolę nad jachtem.

W kokpicie zamontowano stop relingi z drewna teakowego dzięki czemu w przechyle załoga ma solidne podparcie.
Reling dookoła jachtu poprawia bezpieczeństwo, a połączenie kosza dziobowego z bramą do kładzenia masztu powodują, że sklarowanie jachtu do żeglugi po transporcie lub przepłynięciu pod mostem trwa chwilę. Brama posiada zblocze 6:1 na łożyskowanych rolkach częściowo schowane pod pokład.

Wygodne wnętrze.

Mimo, ze N Fun 30 ma sportowy charakter i w kabinie nie ma pełnej wysokości stania (około 165cm) to szerokie koje pozwalają na wygodne spanie 6 osób. Wyposażenie jachtu w toaletę morką, instalację wodną, kuchenkę gazową i instalacje elektryczne pozwala na w miarę wygodną turystykę. Fakt ten został potwierdzony przez naszych klientów, którzy spędzają nawet 3 tygodnie na jachcie czteroosobową rodziną z dziećmi.

N Fun 30 daysailer interior

Wygodny proces konfigurowania i zamawiania jachtu.

Wystarczy wybrać konfigurację jachtu i umówić się na testowe pływanie w jednej z lokalizacji testowych w całej Europie. Więcej informacji o procesie zamawiania jachtu znajdziesz tu.

Korzyści ze sportowego doświadczenia załogi N’Fun Yachting.

Właściciel N Fun Yachting – Marek Stańczyk jest utytułowanym żeglarzem, który wygrał wiele medali Mistrzostw Polski i Pucharów Świata w Match – Racingu, z powodzeniem rywalizując z Mistrzami olimpijskimi czy sternikami z Pucharu Ameryki. W prowadzeniu N Fun Yachting pomagają członkowie jego załogi, dzięki czemu dotychczas prawie każdy klient skorzystał z oferty szkoleń regatowych i nauki trymowania jachtu.