Skip to main content

Mistrzostwa Polski N Fun 30

Nasz partner Jeziorak Yacht Club zorganizował pierwsze Mistrzostwa w klasie jachtów N Fun 30. Wystartowało 5 jachtów, ścigano się na Jezioraku koło Iławy. Mistrzem została załoga Karola Górskiego. Jeziorak Yacht Club przez cały sezon organizuje szkolenia regatowe oraz same regaty: Grand Prix N Fun 30 i ligę sterników. W różnych formułach uczestnicy mają możliwość zapoznania się z każdą funkcją na jachcie. Nad doskonaleniem umiejętności czuwa doświadczona kadra regatowców z doświadczeniem w klasach olimpijskich, match – racingu i żeglarstwie ligowym. Szkolenia odbywa się na bazie autorskiego programu, po którym wszyscy komunikują się poprawnie, wykonują czynności w świadomy sposób i reprezentują poziom akceptowalny dla regatowych załóg.

Bol d’Or regatta

W czerwcu na jeziorze Genewskim odbyły się największe śródlądowe regaty na świecie. Wystartowało 450 jachtów w różnych klasach: katamarany, monotypowe, na foilach – słowem wszystko co szybko pływa i na co dzień startuje w poważnych zawodach. W około 100km wyścigu udział wzięli: Alain Widmann – właściciel jachtu N Fun 30 „Tchika”, Jochen Vogler nasz przedstawiciel w Szwajcarii i Marek Stańczyk – właściciel N Fun Yachting. Z powodu bardzo słabych warunków wiatrowych wyścig, który nie powinien trwać więcej niż 15 godzin ukończyliśmy w 30 – ale co istotne zmieściliśmy się w czasie wyznaczonym na godzinę 17-tą w niedzielę. Wiele zdecydowanie szybszych jachtów nie zdołało dopłynąć do mety i tylko około 180 jednostkom się to udało. W czasie wyścigu non stop zmienialiśmy żagle – wykorzystywaliśmy genuę stawianą na stałym bukszprycie, Code0 i genaker na genakerbomie oraz bardzo rzadko zwykłego foka. Dzięki temu do maksimum wykorzystaliśmy każdy szkwał i osiągnęliśmy przyzwoity wynik.

Klasy sportowe – Żeglarska Liga Mistrzów

Załoga Marka Stańczyka startując z dziką kartą w Sailing Champions League qualifier w Sopocie awansowała do ścisłego finału i zajęła 4. miejsce. Był to pierwszy strat z nową załogą Yacht Club Garland Gliwice i wynik osiągnięty zdecydowanie przerósł oczekiwania samych zawodników jak i organizatorów.

Klasy sportowe – Laser

Marek Stańczyk został Mistrzem Polski w klasie Laser Standard (ILCA7) w kategorii Masters (powyżej 40 lat).

Podsumowanie

Regaty to DNA osób związanych z N Fun Yachting.
Karol Górski – właściciel Jeziorak Yacht Club jest wielokrotnym Mistrzem Polski i zwycięzcą regat Pucharu Świata. Organizuje aktywności sportowe na jachtach N Fun 30 przedstawiając profesjonalne żeglarstwo i jachty amatorom żeglarstwa.

Marek Stańczyk – właściciel N Fun Yachting. Należał do czołówki światowej w czasach kiedy match – racing stał na najwyższym poziomie, rywalizował ze sternikami z Pucharu Ameryki osiągając ćwierćfinał Mistrzostw Świata na Bermudach (Gold Cup). Dalej aktywnie ściga się w lidze żeglarskiej i na Laserze.
Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni, że otrzymają jachty dopracowane w każdym szczególe, wyposażone w najlepszy osprzęt regatowy, odpowiednio dobrane liny i żagle zaprojektowane specjalnie do ich potrzeb. A na wodzie zawsze mogą liczyć na wsparcie naszych ekspertów.